fbpx

NKF nr 268 – X 2011

z cyklu SPOTKANI W NOWEJ HUCIE – JERZY WROŃSKI. ARTYSTA MALARZ
Kronika gości w pracowni artysty malarza Jerzego Wrońskiego. Autor opowiada o swojej twórczości, eksperymentach z formą, techniką i strukturą. Zdradza też, że jego prawdziwą pasją jest muzyka. Chętnie gra na skrzypcach.

KONCERTY MOGILSKIE. VERBUM PANIS
W Opactwie Cystersów odbył się kolejny z cyklu Koncertów Mogilskich. Tym razem zabrzmiała msza Verbum Panis skomponowana przez Mitte Balduzziego na Spotkanie Młodzieży z Janem Pawłem II. Wystąpił Chór Sióstr Nazaretanek. O koncercie, którego organizatorami był Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida i Parafia św. Bartłomieja opowiada jego kierownik muzyczny Ignacy Stojek.

FOTOAMATOR
Artur Gawin uprawia niezwykły rodzaj sztuki, jaką jest fotografia otworkowa. Przez kilka minut wprowadza nas w jej tajniki, opowiada o aparatach, które skonstruował (pierwszy powstał np. z? puszki po herbacie)i o ich specyficznych cechach. Okazuje się bowiem, że aparaty do fotografii otworkowej nie mają obiektywów. Ostatnio Artur Gawin robi zdjęcia składające się z kilku niezależnych ujęć tworzących jedną kompozycję – wg zasady ruchomej perspektywy.
Jego prace można było podziwiać na wystawie pt. "Kraków w fotografii otworkowej" w Nowohuckim Centrum Kultury.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.