fbpx

b]NKF nr 270 – XI 2011[/b]

DLA MŁODYCH TEN TWIST
W cyklu "Spotkajmy się po latach?" organizowanym przez Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida i Nowohuckie Stowarzyszenie Muzyczne Jazz&Beat&Rock odbył się wieczór poświęcony multiinstrumentaliście, kompozytorowi i kierownikowi muzycznemu legendarnej grupy "Czerwono-czarni" – Józefowi Krzeczkowi. Były stare nagrania, przeboje, fotografie i opowieści – o jazzie, rythm&bluesie, koncertach i fruwających marynarach. Niektórzy goście dali się ponieść atmosferze i odtańczyli na scenie ognistego twista.

CZTERDZIESTKA SZESNASTKI
Nowohuckie XVI LO obchodziło jubileusz 40.lecia. Ale, jak twierdzi dyrektor Andrzej Górniak, prawdziwe życie zaczyna się po czterdziestce, więc przed szkoła jeszcze najlepsze lata. W materiale filmowym możemy obejrzeć entuzjastyczny przemarsz pod sztandarem liceum, usłyszeć zaskakująco młody i oryginalny hymn Szesnastki, a także pooglądać wspomnieniowe zdjęcia dawnych roczników.

ZŁOTA DIANA
Diana Bochenek jest uczennicą Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Nowej Hucie. Od kilku lat trenuje bocce. Z letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Atenach przywiozła maksymalną ilość medali, które mogła zdobyć – trzy złote krążki! O swojej uczennicy, a także o zasadach gry opowiada nauczycielka WF Maria Kluba, a my możemy obserwować jeden z treningów mistrzyni.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.