fbpx

NKF nr 272 – XI 2011

DZIEŃ JEŻA
Portal Ekorodzice i Klub Kuźnia zorganizowały drugi już "Dzień jeża". Gościem był Andrzej Kuziomski z Fundacji Igliwiak, która prowadzi jedyny w Polsce Ośrodek Rehabilitacji Jeży, oraz Klinek – jeżyk specjalnej troski. Przybyłe na spotkanie dzieciaki jak zaczarowane słuchały opowieści o nocnym życiu jeży oraz przekonały się, czy kolczaste zwierzaki naprawdę lubią jabłka i czy ich igiełki rzeczywiście kolą.

FESTIWAL KULTURY BUDDYJSKIEJ
W Krakowie miał miejsce Festiwal Kultury Buddyjskiej "Przestrzeń umysłu". Część imprez odbyła się w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida. Można było obejrzeć interesujące filmy, posłuchać wykładu nauczyciela buddyzmu Lutza Seilera, a także podziwiać wystawę fotografii "Oświecenie 3D". Wystawa poświęcona była stupom, czyli sakralnym budowlom buddyjskim rozsianym po całym świecie. O festiwalu opowiada Zofia Siwczyńska, a o buddyzmie w Polsce i o stupach – dr hab. Artur Przybysławski.

TRAWO(U)BRANIE W NOWEJ HUCIE
Projekt "Sisteria" to pomysł trójki przyjaciół, Aleksandra Horodzieja, Katarzyny Szczęśniak i Barbary Habiedy, którzy w Klubie Kombinator pokazali zrealizowane przez siebie fotografie "modowe". Miały one pokazać, że można się ubrać ładnie i oryginalnie, niekoniecznie podążając za obowiązującymi trendami. Zdjęcia powstały na Łąkach Nowohuckich, a gra kolorami po raz kolejny przełamała stereotyp szarej Nowej Huty.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.