fbpx

NKF nr 281 – I 2012

POSZUKIWANIE MIKROKOSMOSU
W Nowohuckim Centrum Kultury miała miejsce wystawa obrazów Agaty Podół-Ciechanowskiej "22 Odsłony". Autorkę interesują struktury najdrobniejsze. Zafascynowana kształtami, formą, badała np. strukturę krwi czy mikroorganizmów. Obrazy prezentowane na wystawie pokazują więc złożoność materii. Wyzwaniem artystycznym było pokazanie czegoś, co jest tak małe, a jednak bogate w kształty i kolory.

ODSTAJĄCE UCHO
Koncerty z cyklu "Odstające ucho" odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Klubie Kuźnia. Muzycy i widownia spotykają się by posłuchać muzyki "odstającej", eksperymentalnej, free jazowej. To muzyka chropawa, szorstka, którą się kocha albo nienawidzi. Pomysłodawcom cyklu zależy na poszerzeniu lokalnej, krakowskiej sceny undergroundowej.
O swojej muzyce mówią Ernest Ogórek i Zygmunt Gruntkowski z zespołu Maszyna Aladyna.

z cyklu "Spotkani w Nowej Hucie" – WERONIKA, CZYLI FOTOGRAFIA OD INNEJ STRONY
Dla Weroniki Wierzchowskiej fotografia to sposób na wyrażanie myśli, rozmowę ze sobą, ludźmi, Bogiem. Ostatnio zainteresowała ją urbanistyka Nowej Huty, stąd cykl poświęcony nowohuckim bramom. Pisząc pracę magisterską na temat Nowej Huty, zainteresowała się socrealizmem i będąc w Warszawie, zrobiła cykl osobliwych fotografii. Pokazują one dwa pomniki i kilka rzeźb otaczających Pałac Kultury niejako "od tyłu". Czyli, ujmując rzecz dosłownie, uwieczniła ich? pośladki. Wystawę prac Weroniki można było oglądać w Klubie Kombinator.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.