fbpx

NKF nr 286 – II 2012

LEKCJA PATRIOTYZMU
Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa nadała Gimnazjum nr 44 w Nowej Hucie Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Od 2005r. gimnazjum nosi imię Bohaterów Poległych w Krzesławicach nadane ku czci 440 Polaków rozstrzelanych tu w czasie II wojny światowej. Szkoła w swój program pracy wychowawczej wpisała między innymi opiekę nad pomnikiem. Odbywają się tu żywe lekcje historii. O tej pracy mówią Panie Dyrektor: była – Krystyna Zielińska i obecna – Małgorzata Hutyra. O swoich wzruszeniach mówi też obecna na uroczystości Anna Prokopeczko, krewna zamordowanego wówczas Andrzeja Miętusa. Jej wuj miał 25 lat i był studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

DAMY CZADU
W Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida działa Dziecięce Studio Piosenki. Prowadzi je Ewa Skolias, która sama o sobie mówi, że jest fanatyczką wychowania przez kulturę i sztukę. U przychodzących do niej dzieciaków wyzwala pokłady energii. Każdy etap nauki kończy mały koncert dla rodziców i przyjaciół.
Jego fragmenty można obejrzeć w felietonie.

KONFIDENT
"Konfident w szkolnych murach" to spektakl, który został zrealizowany na deskach Teatru Ludowego w ramach projektu Teatr Forum. Jego reżyserem jest Stanisław Banaś. Spektakl przeznaczony dla młodzieży szkół średnich ma nietypową formę. Jego przygotowana wcześniej część trwa tylko 25 minut. Pozostały czas daje widowni możliwość, by zmieniła losy bohaterów. Próbując rozwiązać problemy głównej postaci, postawionej w sytuacji pozornie bez wyjścia, widzowie przy okazji uczą się rozwiązywać własne.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.