fbpx

NKF nr 296 – V 2012

EKO-KORNELOWCY

W Szkole Podstawowej nr 129 im. Kornela Makuszyńskiego działa grupa "Eko-Kornelowcy", której opiekunem jest pani Maria Nowak. Grupa organizuje różne akcje ekologiczne, chętnie bierze udział w konkursach. Ostatnio uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie "Drugie życie elektrośmieci", który miał zwrócić uwagę na zagrożenie dla środowiska, jakie niosą ze sobą zużyte urządzenia. Młodzi ekolodzy z okazji Dnia Ziemi zorganizowali również festyn ekologiczny dla mieszkańców dzielnicy. Jedną z atrakcji był pokaz specjalnie zaprojektowanych strojów "ekologicznych".
O swojej grupie Kronice opowiadają uczennice Anna Łyko i Aleksandra Odrobina.

KLATKA PO KLATCE

W Kinie Studyjnym "Sfinks" Fundacja Nowych Ujęć, która jest pomysłodawcą i twórcą telewizyjnego cyklu "Klatka po klatce", zorganizowała spotkanie poświęcone młodym twórcom polskiej animacji. Spotkali się reżyserzy i widzowie. Mówiono o braku rynku dystrybucji animacji i szukaniu dróg dotarcia do widza. W spotkaniu wzięli udział m.in. reżyserzy Łukasz Pazera, Paweł Weremiuk i Zbigniew Czapla, a także krytyk filmowy Mariusz Frukacz.

PARK DECJUSZA

W Willi Decjusza odbyła się promocja 10 tomiku z cyklu "Parki Krakowa", wydawanego od 7 lat przez Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida w Nowej Hucie. Autorem monografii "Park Decjusza" jest Marek Stachura, który potrafi bardzo ciekawie opowiadać o historii tej podmiejskiej willi i jej otoczeniu.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.