fbpx

NKF nr 299 – V 2012

PROJEKT ReNewTown – ArtZONA
Od kwietnia 2011r. Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida bierze udział w międzynarodowym projekcie ReNewTown, który dotyczy rewitalizacji miast i dzielnic posocjalistycznych. W ramach projektu OKN zamierza stworzyć w Sali Tańca przy os. Górali 5 nowoczesną przestrzeń dla działań społecznych i artystycznych. Już teraz w przestrzeni ArtZONY działa eksperymentalne studio muzyczne ?Transformator egzystencjalny?. Członkowie grupy próbują tworzyć tu nowe brzmienia.

MAJÓWKA GRĘBAŁOWSKA
W Nowej Hucie, na skrzyżowaniu ruchliwych ulic Kocmyrzowskiej i Kantorowickiej stoi mała kapliczka z 1908r. poświęcona Matce Boskiej. W maju spotykają się pod nią starsi mieszkańcy, by śpiewać litanie. Wokół jeżdżą samochody, chodzą ludzie, ale w tym miejscu czas biegnie inaczej.

Z KRAKOWA DO NOWEJ HUTY
25. letnia Klaudyna opowiada o swoich pobytach, ucieczkach i powrotach do Nowej Huty. Wychowała się na Kazimierzu, a potem, mimo strachu przed odległą i obcą dzielnicą, wybrała liceum artystyczne w NH. Po studiach znalazła tu również pracę. W pewnym momencie postanowiła stąd uciec. Ale czy na pewno? Jej pasją jest fotografia.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.