fbpx

NKF nr 316 – XI 2012

NOWE OBIEKTY SZKOŁY MUZYCZNEJ
W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Nowej Hucie zakończył się drugi etap jej rozbudowy. W ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego szkoła wzbogaciła się m. in. o 32 sale dydaktyczne, salę kameralną, dwie świetlice i nową bibliotekę. Ich otwarcie z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego było bardzo uroczyste. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia nowych obiektów i wysłuchania koncertu w wykonaniu uczniów szkoły.

BRAZYLIJSKA KUŹNIA
W Klubie Kuźnia, w ramach cyklu "Kultury świata" odbył się Wieczór Brazylijski. Gościem Spotkania był Ricardo Nascimento, który pisze w Krakowie doktorat z antropologii. Jego tematem jest? Capoeira w Polsce. W związku z tym przygotowano pokaz tej bardzo tanecznej sztuki walki. Były też ciekawe fotografie oraz opowieści o współczesnej Brazylii – z jej wszystkimi urokami, ale i ogromnymi problemami.

NASZE JESIENNE KASZTANY
W Zespole Szkół Specjalnych nr 6 dzieci niepełnosprawne rozwijają swoje zdolności poznawcze również przy pomocy? kasztanów. Okazuje się, że brązowej jesienne kulki świetnie nadają się do poznawania części ciała, nauki liczenia, czy wspólnej recytacji. Obserwowane zajęcia odbyły się w ramach projektu realizowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego z ramach indywidualizacji procesu nauczania w klasach I – III szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.