fbpx

NKF nr 317 – XII 2012

PIESKI ŚWIAT
W Kinie Studyjnym "Sfinks" odbywają się warsztaty pn. "Pieski świat". Przeznaczone są dla przedszkolaków i najmłodszych klas szkoły podstawowej. W ich trakcie dzieci dowiadują się, jak pies myśli i postrzega świat, jak należy obchodzić się z psem, by ta relacja była bezpieczna i miła dla obu stron, a także – ponieważ to kino! – jak przygotowuje się psa do roli aktora filmowego. Ostatnio gośćmi jednego ze spotkań były Katarzyna Harmata i Luna – owczarek szwajcarski. Luna bezbłędnie wcielała się w postać Czerwonego Kapturka, przysparzając dzieciakom wiele radości.

FAJNY JEST TEN ŚWIAT
W Nowohuckim Centrum Kultury można było oglądać wystawę fotografii Beaty Sulikowskiej "Fajny jest ten świat". Widać na niej kolejne fascynacje i inspiracje autorki – są bowiem cykle pokazujące Kraków, zwierzęta, owady i robaki, stare, ale barwne chałupy, portrety ludzi. O tym wszystkim opowiada autorka, a także organizatorzy wystawy.

KONCERT CECYLIAŃSKI
W Kościele Miłosierdzia Bożego odbył się kolejny koncert z cyklu "Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Ideą cyklu realizowanego przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Radę Dzielnicy XVII, Parafię Miłosierdzia Bożego i Stowarzyszenie Miłośników Nowej Huty jest popularyzacja muzyki poważnej o inspiracjach sakralnych. Tym razem wystąpili: Chór Mieszany i Kameralna Orkiestra Smyczkowa Con Fuoco Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pod dyrekcją Diany Mrugały-Gromek oraz organista Dawid Rzepka.
O cyklu opowiada jego pomysłodawca Marek Walczak.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.