fbpx

NKF nr 324 – I 2013

JASEŁKA
Jasełka "Bóg się rodził" powstały w ramach projektu "Między Pokoleniami" realizowanego przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów" oraz Scenę Młodzieżową Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida. Przedstawienie wyreżyserował Wojciech Terechowicz. W materiale filmowym sceny z prób przeplatają się z fragmentami spektaklu.

ANIOŁY CYSTERSÓW
Impresja z Klasztoru Cystersów w Mogile. Na tyłach opactwa, w miejscu, gdzie nie docierają wierni, stoją kamienne anioły. Od lat patrzą w zadumie na ogrodowe alejki, puste ławki, zakonników oddających się codziennym pracom?

PRZYSTAŃ ADAMA
Przystań Yacht Klubu Polski w Krakowie w zimowej scenerii wygląda fascynująco i sennie. Zasypane śniegiem łodzie, hangar, gdzie śpi zbędne teraz oprzyrządowanie, marynarski pies pilnujący żeglarskich skarbów. Spotykamy tu Adama Wąsikowskiego z Yacht Klubu. Opowiada o powstaniu przystani w Nowej Hucie (1955r.), pokazuje z dumą starą, drewnianą łódź motorową, wreszcie wspomina swoje dzieciństwo. Najbardziej zapamiętał budowę pierwszego chodnika w Nowej Hucie. Spacer po tzw. "tretuarze" to było prawdziwe święto.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.