fbpx

NKF nr 333 – III 2013

IV MAŁOPOLSKI KONKURS WŁASNYCH PRAC TECHNICZNYCH
W Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Nowej Hucie odbył się IV Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych. Wpłynęły na niego 22 prace – równego rodzaju wzmacniacze, roboty, a nawet inteligentny kosz na śmieci. Swoje prace prezentowali m.in. uczniowie z Tarnowa i Suchej Beskidzkiej. O konkursie opowiadają prezes Oddziału Nowohuckiego SEP Krzysztof Zięba, dyrektor ZS Elektrycznych nr 2 Jerzy Kołakowski oraz uczestnicy.

IRLANDZKIE KLIMATY
Z okazji Dnia Św. Patryka Zespół Tańca Irlandzkiego Eriu pokazał w Nowohuckim Centrum Kultury spektakl "Kobieta". Łącząc taniec i stare irlandzkie pieśni (a także inspiracje? Tuwimem i Fredrą), starano się przedstawić różne, często sprzeczne oblicza kobiecości: niewinność, sensualność, dojrzałość.
O spektaklu opowiadają tancerka Paulina Paulewicz i choreograf Agata Kowalczyk.

FOTOAMATOR
Artur Gawin uprawia niezwykły rodzaj sztuki, jaką jest fotografia otworkowa. Przez kilka minut wprowadza nas w jej tajniki, opowiada o aparatach, które skonstruował (pierwszy powstał np. z puszki po herbacie)i o ich specyficznych cechach. Okazuje się bowiem, że aparaty do fotografii otworkowej nie mają obiektywów. Ostatnio Artur Gawin robi zdjęcia składające się z kilku niezależnych ujęć tworzących jedną kompozycję – wg zasady ruchomej perspektywy.
Jego prace można było podziwiać na wystawie pt. "Kraków w fotografii otworkowej" w Nowohuckim Centrum Kultury.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.