fbpx

NKF nr 334 – IV 2013

PRZYSTANEK NA ŻĄDANIE
Młodość spędzona na osiedlu Piastów i w jego sąsiedztwie sprawiła, że po wielu latach 9 osób postanowiło założyć zespół muzyczny ?Przystanek Na Żądanie?. Chociaż mają już własne rodziny i poukładane życie, znajdują czas, by spotykać się na próbach. Atmosfera bywa niezwykła, dorośli grają i śpiewają, dzieci wokół szaleją, ktoś coś pichci w kuchni? Dzięki wszystkim małym i dużym chwilom spędzonym wiele lat temu na wspólnym osiedlu, zespół tworzy siłę i wartość dającą się usłyszeć w granych przez nich utworach. Grają ballady, poezję śpiewaną, trochę bluesa i rocka.

NOWA HUTA NA ŚCIANACH
Impresja pokazująca nowohuckie graffiti. Znajdują się wszędzie – na murach, ścianach bloków i szkół. Obok przypadkowych i niedopracowanych można tu znaleźć graffiti naprawdę ciekawe i oryginalne.

TAJEMNICE TEATRU
Kamera Kroniki podgląda warsztaty teatralne dla najmłodszych prowadzone przez Małgorzatę Karpowicz w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida. Pytania do dzieci, co to znaczy zakochać się, poderwać kogoś, albo czy wybieranie żony jest ważne to wstęp do scenicznej realizacji bajki o Kopciuszku. Dzieci mają okazję wystąpić na prawdziwej mini-scenie, w prawdziwych teatralnych kostiumach i z teatralnymi rekwizytami.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.