fbpx

NKF nr 349 – X 2013

PLENER NOWOHUCKI
Grupa zaopatrzonych w ołówki i szkicowniki młodych ludzi pod okiem malarki Joanny Styrylskiej – Gałażyn ruszyła w pewne wrześniowe dopołudnie w przestrzeń Nowej Huty w poszukiwaniu artystycznych inspiracji. Pierwszym celem był Teatr Ludowy, potem rzeźby porozrzucane po nowohuckich skwerach, a na koniec Plac Centralny z jego wieloma perspektywami. Plener Nowohucki był pierwszym z wielu, jakie planuje zorganizować Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida.

NA PRZERWIE W NOWOHUCKIM LICEUM
Kilka minut przerwy pomiędzy lekcjami to dobra okazja, by pogadać z przyjaciółką. Dwie licealistki przystanęły na szkolnym korytarzu, by porozmawiać o osobistych sprawach. Nagranie jest fragmentem materiału zdjęciowego do powstającego w XVI LO filmu dokumentalnego "Ostatnia lekcja geografii" w reżyserii Grzegorza Zaricznego.

PLAC TARGOWY NA OS. WANDY
Mogilski plac targowy na os. Wandy to najstarsze tego typu miejsce w Nowej Hucie. Do dzisiaj tętni życiem, będąc miejscem zakupów i sąsiedzkich spotkań nowohucian. Na straganach piętrzą się warzywa, owoce, jajka, ale także ubranie i rzeczy codziennego użytku.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.