fbpx

NKF nr 364 – I 2014

AKADEMIA MŁODEGO WIDZA
Akademia Filmowa Młodego Widza to program edukacyjny realizowany od 8 lat w Kinie Studyjnym "Sfinks? dla uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz starszych przedszkolaków. Najbardziej atrakcyjną częścią zajęć są warsztaty prowadzone przez filmowców – reżyserów, dźwiękowców, aktorów. W ich trakcie dzieci tworzą swoje własne filmy!
O AFMW opowiada Karolina Czarny ze "Sfinksa?, a materiał prezentuje obszerne fragmenty zrealizowanych w trakcie zajęć filmików.

SKAZANE NA TANIEC
Filmowa opowieść o formacji FLESZ DANCE &BIT, którą tworzą utalentowane tancerki. Wśród nich jest m.in. mama dwójki dzieci, studentka pedagogiki, technolog chemiczny, pedagog specjalny czy studentka filozofii. Towarzyszymy ich próbom, a potem obserwujemy końcowy efekt sceniczny. Znakomity. Formacja działa przy Nowohuckim Centrum Kultury.

CUKIERNIA NA ZIELONYM
Cukiernia Jerzego Bieniaka to najstarsze taki miejsce w Nowej Hucie. W malutkim pomieszczeniu piętrzą się w gablocie smakowite kremówki, babki, ciasto ze śliwkami. Wszystko pieczone jest tu i teraz – na zapleczu cukierni. Pan Jerzy jako młody chłopak poszedł na praktyki do ślusarza, ale wkrótce jego mama zadecydowała inaczej. Czasy są trudne, a w domu piątka dzieci do wyżywienia – trzeba zdobyć zawód związany z jedzeniem. I tak pan Jerzy został cukiernikiem. W jego ślady poszła córka.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.