fbpx

NKF nr 367 – II 2014

PROJEKT "MOJE MIEJSCE, MOJA HISTORIA"
Gdy Centrum Edukacji Obywatelskiej ogłosiło ogólnopolski konkurs poświęcony lokalnej historii, Gimnazjum nr 43 w Nowej Hucie stworzyło projekt poświęcony Franciszkowi Twarogowi, nauczycielowi i społecznikowi z Luboczy, który zapisał się w pamięci wielu mieszkańców. Projektem opiekowała się Mirela Rubik-Lorek. Pod jej okiem uczniowie przygotowali m.in. widowisko narracyjne.

DZIECIĘCY UPCYKLING
W ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida odbywają się zajęcia pn. "Kreatywny recykling". Przeznaczone są dla dzieci od 6 do 12 roku życia, a hasło przewodnie brzmi "nie wyrzucajmy, a wykorzystujmy w kreatywny sposób". Okazuje się, że z plastikowych butelek, zakrętek, rolek po papierze toaletowym i opakowań można tworzyć cudeńka. Dzieci robiły już figurki zwierząt, statki kosmiczne i morskie potwory. Tym razem przyszła pora na domki dla krasnoludków.
O zajęciach opowiada Katarzyna Szczęśniak

BRYŁOWATA SPONTANICZNOŚĆ LESZKA DUTKI
Leszek Dutka przez ponad 90 lat życia zbudował wielki dorobek artystyczny, na który składają się obrazy, ceramika, rysunki. Jego prace do dzisiaj zachowują ekspresję i młodzieńczość. Jak sam mówi: "Moją dewizą jest spontaniczność i podświadomość. I dlatego własne dzieła często mnie zaskakują".
W Galerii Centrum NCK po raz kolejny zaprezentowano prace Leszka Dutki. O ich specyfice i znaczeniu opowiada Joanna Gościej-Lewińska. Kronika gości również w pracowni artysty.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.