fbpx

TARGI EDUKACYJNE
Relacja z Targów Edukacyjnych, które miały miejsce w Nowohuckim Centrum Kultury.
Wanda Kuriańska – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy XVIII – opowiada o targach, które pod patronatem dzielnicy organizowane są już po raz drugi. Swoją ofertę prezentują przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie.

Z GÓRKI NA PAZURKI
Na Łąkach Nowohuckich jest górka, z której dzieci zjeżdżają na sankach. Chętnie do kamery opowiadają o swoich zabawach.

NOWOHUCIANIE ROKU 2006
Relacja z nadania tytułu Nowohucianina Roku 2006. Imprezę prowadzi Jan L. Franczyk, red. naczelny "Głosu – Tygodnika Nowohuckiego", który od 10 lat organizuje plebiscyt. Tym razem tytuł nadano dwóm osobom, które w sposób wyraźny zaznaczyły się dla lokalnej społeczności: posłowi Ireneuszowi Rasiowi oraz radnemu Maciejowi Twarogowi.
Materiał uzupełniają fragmenty filmowe z różnych, które w Nowej Hucie miały miejsce dzięki staraniom obydwu laureatów: m.in. otwarcie Łaźni Nowej na os. Szkolnym, otwarcie boiska wielofunkcyjnego na os. Kalinowym, koncert w Muzeum Lotnictwa, koncert Solidarności w Alei Róż, koncert zespołu "Śląsk" w kościele w Mistrzejowicach, otwarcie Galerii przy Alei Róż, Nowohucki Maraton Filmowy, Święto Kopca Wandy, otwarcie Hali Balonowej na Suchych Stawach.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.