fbpx

NKF nr 383 – VI 2014

39. KONCERT NOWA HUTA DLACZEGO NIE?!
39 koncert z cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie ?!" nosił tytuł "Czerwone maki na Monte Cassino" i związany był z 70 rocznicą słynnej bitwy. Pieśni patriotyczne w kościele Arka Pana zaprezentował Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Pawła Szopa. Organizatorami było Porozumienie Dzielnic Nowohuckich, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.

STANISŁAW GAWLIŃSKI
Rozmowa ze Stanisławem Gawlińskim, nowohuckim fotografikiem i fotoreporterem, przy okazji wystawy jego zdjęć w NCK. Do Nowej Huty przyjechał w 1956r i rozpoczął pracę w redakcji "Głosu". Pierwsze zadanie było mało ambitne – miał sfotografować okoliczne? śmietniki. Potem było już lepiej – na zdjęciach Stanisława Gawlińskiego widać cesarza Hajle Sellasie, szacha Iranu, a także Fidela Castro i Walentynę Tiereszkową. Ciekawa jest także historia zdjęcia, które zrobił 9 VI 1979r, kiedy Jan Paweł II przyjechał do Opactwa Cystersów w Mogile.

GRUPA TANECZNA ETIUDA
Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpiła Grupa Taneczna Etiuda. Zespół składający się z dzieci i dorosłych zaprezentował m.in. układ do muzyki "Grek Zorba" Mikisa Theodorakisa. Autorką choreografii była Katarzyna Stolarczyk , a przy fortepianie zasiadł Chrystos Markopulos.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.