fbpx

NKF nr 398 – XI 2014

PRZEGLĄD RĘKODZIEŁA SENIORÓW
W listopadzie odbył się V Regionalny Przegląd Rękodzieła Artystycznego Seniorów. W Klubie Kuźnia spotkali się artyści seniorzy z całej Małopolski. Prezentowali m.in. wspaniałe hafty, robótki z nici i włóczki, wykonaną ręcznie biżuterię.

NARODOWE CENTRUM RUGBY
W Nowej Hucie od lat działa ?Nowa Huta Rugby Klub?. Teraz w osiedlu Lubocza uroczyście otwarto Narodowe Centrum Rugby, gdzie zainteresowana tym sportem młodzież będzie mogła doskonalić swoje umiejętności. Wprawdzie otwierający Centrum Przewodniczący Rady Dzielnicy XVII Stanisław Madej wyraził nadzieję, że dzięki temu obiektowi miejscowa służba zdrowia będzie miała mniej pracy – ale już po wymianie kilku piłek mamy i ratownicy ruszyli z plastrami i opatrunkami. Trzeba jednak przyznać, ze zawodnicy nie narzekali?

JAK SIĘ PAŃSTWU TUTAJ ŻYJE
Nowohuccy maturzyści Katarzyna Krańska i Dominik Pabła ruszyli z mikrofonem na spacer po Bieńczycach, by zapytać mieszkańców, jak im się tu żyje, czy czują się bezpiecznie i co wiedzą o historii tego miejsca. Odpowiedzi okazały się zaskakująco podobne i raczej? przygnębiające.

realizacja: Marcin Kaproń, Anna Pankiewicz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.