fbpx

NKF nr 414 – III 2015

FeKuSz
Po raz 8 na deskach Łaźni Nowej odbył się FeKuSz – Festiwal Kultury Szkolnej organizowany przez III LO im. Jana Kochanowskiego. Uczniowie rywalizują w kategoriach związanych z teatrem, tańcem, muzyką, ale również – jak podkreśla dyrektor "Trójki" Marta Łój – we wszystkich dziedzinach, gdzie można zaprezentować swój artystyczny talent. Dlatego powstają wciąż nowe kategorie. Kamera Kroniki zarejestrowała przygotowania za kulisami i fragmenty występów.

SALON ARTYSTYCZNY
W Nowohuckim Centrum Kultury miał miejsce Salon Malarstwa i Rzeźby ZPAP. W tej wielopokoleniowej wystawie wzięło 170 artystów – tych z bogatym dorobkiem i twórców całkiem młodych. Jak podkreśla Joanna Warchoł, Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego, ten Salon ma wielką wartość. Nie tylko pozwala na przegląd potencjału twórczego środowiska, ale sprzyja integracji i budowaniu więzi między artystami.

NOWOHUCKI DART
Aleja Róż Dart Team powstał w 2010. Tworzący go panowie (mówią o sobie "rodowite hutasy") spotykają się co tydzień, by trenować rzutki. Grają w Krakowskiej Lidze Darta i aktualnie zajmują w niej 3 miejsce. O swojej pasji opowiadają: kapitan drużyny Ryszard Janiczek i Maciej Kołacz – zawodnik teamu. Nie ukrywają, że ich spotkania i rozgrywki mają charakter tyleż sportowy, co towarzyski i przyjacielski. Bo dart to przede wszystkim dobra zabawa.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.