fbpx

NKF nr 416 – III 2015

FOTOGRAF
Mieczysław Libront jest wieloletnim członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego. W Kronice wspomina swoje pierwsze fotografie robione jeszcze w rodzinnej wsi, a potem w liceum, przyjazd do Nowej Huty w 1966r., pracę i studia. Fotografią artystyczną zajął się dopiero w Klubie Fotograficznym. Fotografując Nową Hutę podkreślał przede wszystkim na zagrożenie środowiska. To zwracało uwagę na różnego rodzaju wystawach w kraju i za granicą.

MATKA I SYNOWIE
Janina Bartosz – Hliniak jest poetką i od 44 lat mieszka w Nowej Hucie. Chętnie opowiada o swojej miłości do muzyki i o tym, jak tę miłość przekazała synom. Adam Hliniak gra na gitarze flamenco, Krzysztof flamenco tańczy. Po każdym koncercie obaj przychodzą do matki, opowiedzieć, jak było. Nic dziwnego, że Pani Janina swój drugi tomik wierszy poświęciła właśnie synom. Z miłością?

JUBILEUSZ
Zbliża się 60.lecie Teatru Ludowego. Dyrektor Jacek Strama podkreśla, że cały rok poświęcony jest tej rocznicy, każda premiera dedykowana jubileuszowi. Jednak najważniejsze obchody przypadną na listopad 2015r. To będzie przedsięwzięcie niespotykane i bardzo trudne logistycznie. Teatr Ludowy chce bowiem pokazać w tym miesiącu cały swój repertuar, czyli ponad 40 pozycji!

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.