fbpx

NKF nr 421 – V 2015

BUDKI PANA JANKA
Jan Dyba pracuje jako elektryk w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida. Kiedy usłyszał o stowarzyszeniu Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka, przystąpił do akcji. By ratować wróble i inne miejskie ptaki – zaczął budować budki lęgowe. Do tej pory wybudowało ich i zawiesił lub rozdał – ponad 200. Wszystkie mają swoich imienników – np. "Budka Basi kota Gacka" czy "Budka Nowohuckiej Kroniki Filmowej"…

EPIKRYZA w ARTzonie
Ernest Ogórek i Krzysztof Kamil Kamiński poznali się na studiach doktoranckich na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zainspirowani swoimi doświadczeniami z chorobą stworzyli wspólny plastyczny projekt. Czarno-białą, opartą na kontrastach barw i linii wystawę "Epikryza" można było oglądać przez kilka dni w ARTzonie.

NOWOHUCKIE MURKI
Kolejna nowohucka impresja Grzegorza Zaricznego pokazuje murki – jeden z charakterystycznych i stałych elementów architektury NH. Okalają one najstarsze osiedla i niektóre budynki. Jest ich około 40, ale część z nich znajduje się w bardzo złym stanie i niewykluczone, że niedługo całkowicie znikną z nowohuckiego pejzażu.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.