fbpx

W ETERZE
Felieton o młodych twórcach Radia NH – nowohuckiej internetowej stacji radiowej. Wypowiadają się: Sebastian "SOLARA", Bartosz "MRN" i Tomek Leder – webmaster.
Opowiadają o swojej pracy, o swobodzie tworzeniu radia w domu, o muzyce, którą prezentują, o nieustannym poszukiwaniu ludzi, którzy u nich będą stawiać pierwsze kroki.

NA ULICY
Materiał poświęcony zjawisku "parkour", swoistemu "sportowi extremalnemu" który przywędrował z Paryża i zadomowił się w polskich blokowiskach. 5 młodych bohaterów felietonu opowiada o swojej pasji i przekonuje, że fałszywe jest utożsamianie "parkour’u" z chuligańskimi wybrykami, a tym bardziej z przygotowaniami do kradzieży. Ich umiejętności pozwalają raczej uniknąć agresji w chwili napaści.
Materiał prezentuje wyczyny młodych bohaterów na barierkach i murkach.

NA SCENIE
Zespół Teatralny Scena "i" działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. A. Bursy. Młodzi ludzie opowiadają o swojej fascynacji i pasji. Widzimy krótkie fragmenty przedstawień.
Z ich ust pada podsumowanie całej Kroniki: WSZYSTKO MOŻNA ZROBIĆ, TYLKO TRZEBA CHCIEĆ. TRZEBA POSZUKAĆ SWOJEJ PASJI. WYSTARCZY WYBRAĆ DROGĘ I JĄ ZREALIZOWAĆ

realizacja: Marcin Kaproń

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.