fbpx

NKF nr 431 – X 2015

DYNIOWE SZALEŃSTWO
Relacja z kolejnej, czwartej już odsłony festiwalu "Zaklęte w dyni" organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Jak opowiada Magdalena Smolik, prezes Stowarzyszenia, dynia hodowana jest w pobliskich Branicach, a oni postanowili spopularyzować ją w kontekście kulinarnym i artystycznym. Na pewno się udało. Uczestnicy mogli m.in. podziwiać piękne i absolutnie oryginalne ozdoby i zabawki z dyni, wziąć udział w warsztatach rękodzieła i eksperymentach naukowych (np. izolowanie DNA z dyni), obserwować elementy tego warzywa pod mikroskopem, czy spróbować dyniowej zapiekanki.

PRZĄTANIE WAGI CIĘŻKIEJ
Ekipa Kroniki obarczona kamerą wsiada do jednej z gigantycznych maszyn służących do sprzątania miasta i obserwuje Nową Hutę z perspektywy mechanicznego potwora dbającego o czystość dzielnicy.

ILUSTRATORKA
Felieton zrealizowany w trakcie warsztatów zorganizowanych w ramach 7. Nowohuckich Dni Głośnego Czytania w Filii nr 9 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej. Gościem warsztatów była Joanna Rusinek, absolwentka ASP i ilustratorka książek dla dzieci. Pod jej bacznym okiem z przypadkowych bazgrołów wyłaniały się pełne znaczenia kształty i postacie.

realizacja: Marcin Kaproń, Anna Pankiewicz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.