fbpx

NKF nr 433 – X 2015

SKLEP RODZINNY
Pani Renata Piątkowska na os. Centrum C prowadzi najstarszy sklep obuwniczy w Nowej Hucie. Istnieje on od lat 50. XX wieku. W latach 80. kierowniczką była mama Renaty. Ona sama, jeszcze jako uczennica często zaglądała do sklepu. A po latach została jego właścicielką. Jak sama mówi – to takie trochę archaiczne miejsce. Z ladą. W dzisiejszym świecie wolnego dostępu do półek to naprawdę niezwykłe.

JEM, JEM
Żeby przełamać październikowe depresyjne klimaty i poprawić wszystkim humor, Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida zaprosił mieszkańców Nowej Huty na Jesienne Kulinaria JEM, JEM. Uczestników niewątpliwie ucieszył pokaz włoskiej kuchni i możliwość spróbowania oryginalnej pizzy, ale najbardziej gorącym punktem programu był KONKURS SZARLOTEK! Kilkanaście pań upiekło swoje ulubione jabłeczniki – smaczne, efektowne i każdy inny! Zgromadzonych gości najbardziej ucieszył fakt, że oprócz nagrody przyznanej przez Wysokie Jury, przewidziano również Nagrodę Publiczności. Tak więc można (a nawet trzeba!) było degustować, degustować, degustować?

PLAC TARGOWY NA OS. WANDY
Mogilski plac targowy na os. Wandy to najstarsze tego typu miejsce w Nowej Hucie. Ale do dzisiaj tętni życiem, będąc miejscem zakupów i sąsiedzkich spotkań nowohucian. Na straganach piętrzą się warzywa, owoce, jajka, ale także ubranie i rzeczy codziennego użytku.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.