fbpx

NKF nr 435 – XI 2015

SMAKOWANIE KULTURY
W Klubie "Kuźnia" Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Smaki Kultury". Tym razem uczestnicy mieli możliwość podziwiania dwóch wystaw fotografii autorstwa Konrada Pollescha i Tadeusza Zycha pod wspólnym tytułem "Paryż dawny i współczesny".

Konrad Pollesch swoje zdjęcia zrobił w 1963r. Jak sam mówi – był młodym człowiekiem i nie interesowały go budynki, ale ludzie. Pokazał Paryż, jakiego już dzisiaj nie ma.
Zrobione wiele lat później kolorowe fotografie Tadeusza Zycha pokazują zupełnie inny świat i inną paryską ulicę. Bardziej zróżnicowaną, barwną, pełną ludzi o różnych kolorach skóry.

Wystawie, jak zwykle przy "Smakach Kultury" towarzyszyła degustacja potraw z różnych stron świata – tym razem były to smakołyki francuskie.

STTEFA WOLNEGO CZYTANIA

W Szkole Podstawowej nr 129, która nosi imię Kornela Makuszyńskiego, z inicjatywy dzieci klas IV i V powstała drużyna Strefy Wolnego Czytania. Ma ona pokazać rówieśnikom, że czytanie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.
Dzieci nie tylko spotykają się, żeby poznawać nowe książki – w Zielonym Jarze wybrały miejsce i ustawiły trzy ławki poświęcone Koziołkowi Matołkowi, Kornelowi Makuszyńskiemu i Marianowi Walentynowiczowi. Stosowne tabliczki ufundowało Krakowskie Biuro Festiwalowe. Skanując zamieszone na nich kody można znaleźć strony poświęcone wybranym twórcom lub bohaterom literackim. Dzieci liczą, że ławeczki w Zielonym Jarze staną się miejscem wielu ciekawych spotkań czytelniczych.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.