fbpx

GDZIE JEST MIŚ?
Felieton poświęcony losom kukły tytułowego Misia z filmu Stefana Barei rozpoczyna sonda uliczna, gdzie przechodniom zadawane są pytania: czy widziałeś film i czy wiesz, co się stało z Misiem? Potem kamera przenosi się do Łaźni Nowej, gdzie dzisiaj znajduje się gigantyczna kukła. Bartosz Szydłowski opowiada, że Miś przyjechał do nich z Żywieckiego Muzeum Humoru wraz z innymi rekwizytami dotyczącymi epoki PRL-owskiej. Rekwizyty złożono w Łaźni z myślą o utworzeniu stałej ekspozycji opowiadającej o absurdach czasów PRL-u i o tym, że obroną przed systemem był również śmiech.
Autorzy prezentują też symulację przedstawiającą Misia na miejscu pomnika Lenina w Alei Róż.

NA SPACER Z PSEM
Paulina Panuś – instruktor szkolenia psów opowiada o: konieczności szkolenia psów niezależnie od rasy, psich przedszkolach, o braku przestrzeni w Nowej Hucie, gdzie można by swobodnie wyprowadzać psy i gdzie mogłyby nie łamiąc prawa wybiegać się bez smyczy i kagańca, o rozwiązaniu tego problemu w innych krajach, gdzie w każdym parku jest wydzielone specjalne miejsce dla psów.

KLUB PRZEDSZKOLAKA
Dzieci z Klubu Malucha Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta odpowiadają na pytania: "Co to jest zabawa?" i "Co to jest Kronika Filmowa?".

realizacja: Marcin Kaproń

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.