fbpx

NKF nr 459 – IV 2016

MURAL "1977"
Mija rok, od kiedy Łuksza Lenda namalował swój mural na os. Handlowym. Z satysfakcją podkreśla, że od tamtej pory na murze wcześniej wciąż "ozdabianym" napisami, przez ten czas nikt nic nie namalował. To znaczy, że mural podoba się mieszkańcom. Smaczkiem tego malowidła jest lampka w sygnalizatorze świetlnym. Gdy zapada mrok, naprawdę zapala się na kolor żółty.

MOTYLEM JESTEM
Bohaterką felietonu jest pani Maria Aleksandra Mleczko – rekordzistka Polski w pływaniu na 400m stylem zmiennym i 200m stylem motylkowym w kategorii J. Pani Maria zaczęła startować w zawodach mając? 60 lat. Opowiada o swoich występach, adrenalinie i ambicjach na przyszłość. Zamierza bowiem wygrać także na dystansie 400m stylem zmiennym. W jej sukcesach ma ogromny udział mąż, który zachęca, uczy, wierzy w możliwości żony, a kiedy trzeba – nakrzyczy.

NASZ TRAMWAJARZ
Jacek Kołodziejczyk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Krakowie opowiada o historii tramwajów w Nowej Hucie. Pierwszy ruszył 7 listopada 1952r. – w rocznicę Rewolucji Październikowej. Linia numer 5 połączyła wówczas Rondo Mogilskie z kombinatem. Z kolei Rafał Kurek, motorniczy, wiezie nas swoją ulubioną trasą nr 21, która prowadzi z os. Piastów do Pleszowa.

realizacja: Joanna Urbaniec, Patryk Dziedzic

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.