fbpx

55 LAT
Jubileusz 55-lecia istnienia Głosu – Tygodnika Nowohuckiego. Oglądamy zebranie redakcyjne, w którym biorą udział: red. Jan L. Franczyk, red. Henryka Rosiek, red. Krystyna Lenczowska, red. Sławomir Pietrzyk, red. Janina Dziuro.
Jan Franczyk opowiada o historii gazety – jest jedną z najstarszych w Krakowie, w latach stalinowskich nosiła tytuł "Budujemy socjalizm", od 1957r. funkcjonowała jako "Głos Nowej Huty", a od 1991 nosi nazwę "Głos – Tygodnik Nowohucki".
Agnieszka Żuchowicz mówi o ukazującym się od marca 2006r i redagowanym przez młodzież dodatku "Głos Młodej Huty", który ma być narzędziem komunikacji między pokoleniami mieszkańców NH.

56 sekund bez komentarza. PRZED WYSTĘPEM
Dzieci z zespołu góralskiego "Mali Hamernicy" (Nowohuckie Centrum Kultury) przygotowują się za kulisami do występu – przymierzają stroje, układają fryzury…

WYSTARTOWALI
Fragmenty koncertu w Łaźni Nowej, którym wystartowała Nowohucka Scena Muzyczna "Zgniatacz Dźwięków" (18 III 06). Wystąpiły grupy: "Citizen Woman There", "Halution"
"Zgniatacz Dźwięków" (muzyka tworzona na wiertarkach, rurach, szynach itd.).
O Nowohuckiej Scenie Muzycznej, która ma promować granie alternatywne, niezależne i undergroundowe mówi Paweł Dróżdż (boHTr).]

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.