fbpx

NKF nr 462 – V 2016

CRACOW IMPROVISERS ORCHESTRA
W ramach 21. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej organizowanej przez Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida w przestrzeni ARTzony można było posłuchać niezwykłego koncertu. Zagrała Cracow Improvisers Orchestra, skupiająca muzyków związanych z różnym środowiskami. Dyrygowała Paulina Owczarek. Od niej dowiadujemy się, czy można całkowicie zapanować nad improwizującą grupą i na czym polega kierowanie takim występem.

ROBERT KOSIERADZKI – KADROWANIE PRL-u.
W Muzeum PRL-u miała miejsce kolejna wystawa z cyklu "Kadrowanie PRL-u". Jej bohaterem był Robert Kosieradzki – fotograf, którego apogeum twórczości przypadło na lata 60. i 70. Znakomicie wpisał się w plejadę świetnych nowohuckich fotografów, poczynając od Stanisława Senissona, czy Henryka Hermanowicza. Niezwykłość jego prac polega na tym, że udało mu się przebić przez filtr obowiązującej propagandy. Zdjęcia Kosieradzkiego pokazujące rzeczywistość Nowej Huty mają drugie dna, metafory i podteksty.
O wystawie opowiadają Ryszard Kozik oraz Adam Gryczyński.

NOWA HUTA
Impresja pokazująca Nową Hutę filmowaną z użyciem drona. Kamera przelatuje nad kolejnymi charakterystycznym miejscami: Placem Centralny, os. Willowym, Mogiłą, Arką Pana i kombinatem.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.