fbpx

NKF nr 465 – VI 2016

KRONIKA POLSKIEJ KINEMATOGRAFII
Kronika uczestniczy w próbie do spektaklu ?Kronika Polskiej Kinematografii" – przedstawienia stworzonego w całości przez b-boyów i b-girls, czyli tancerzy breakdance. Figury i akrobacje ułożone zostały do muzyki znanej filmów i seriali popularnych w latach 70., 80. i początku lat 90., takich jak ?Janosik", ?Rejs", ?Czterej pancerni i pies" czy ?07 zgłoś się". Spektakl powstał w Nowohuckim Centrum Kultury, a autorem scenariusza i choreografii jest Dawid Dec ?Decó".

OFF SPORT FESTIWAL
Na zielonych terenach wokół Tauron Areny odbył się Off Sport Festiwal. Jego celem jest promocja niszowych form sportowych, które często są znane w świecie, ale w Polsce wciąż mało popularne. Niewiele bowiem osób wie, czym freestyle slalom, free ride, rock?n?roll akrobatyczny, street wokrout, bike polo, slackline czy parkour. A są to dyscypliny efektowne i sprzyjające dobrej zabawie.
O festiwalu i kolejnych dyscyplinach opowiadają: Ewa Szostek i Oktawian Wroniak (organizatorzy), Adam Gołąb (Krakowski Klub Freestyle?owy), Jan Dudek (Krakowski Parkour), Krzysztof Dernoga (Bumper Ball Kraków),Konrad Turaj (Bike Polo Club Kraków) i Filip Warzecha (Klub Podwawelski).

realizacja: Zbigniew Jarosz, Piotr Chmielowski

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.