fbpx

NKF nr 487 – I 2017

LEKCJA
Czym karmić ptaki? Które wolą ziarno, a które owoce? Jak się zachowywać, by ich nie spłoszyć. Tego dowiadywały się dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 108 "Kraina Tęczy" w trakcie nietypowej lekcji, która odbyła się przy specjalnym karmniku ustawionym na os. Centrum D. Akcję "Jak mądrze dokarmiać ptaki" zorganizował Zarząd Zieleni Miejskiej przy aktywnym udziale mieszkańców osiedla, a nietypowe zajęcia poprowadził Arkadiusz Fröhlich, ornitolog z Uniwersytetu Rolniczego.

LODOWISKO
Pan Kazimierz Kipiel dzieciństwo spędził na os. Centrum D – mieszkał tam od 58 roku. Z największym sentymentem wspomina boisko, które wysiłkiem mieszkańców zostało zbudowane między blokami. Latem 77 r., na fali popularności Wojciecha Fibaka zorganizowano tu nawet mistrzostwa osiedla w tenisie. Zimą boisko zamieniało się w lodowisko, które dostarczało wszystkim dużo radości. Pewnego roku sekcja łyżwiarstwa figurowego "Hutnika" zorganizowała tu nawet pokazy.

GÓRKA
Największa górka saneczkowa w Nowej Hucie znajduje się w Parku Tysiąclecia. Śnieżne zjazdy na sankach, plastikowych jabłkach i? pupach uprawiają młodsi, starsi i zupełnie dorośli.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.