fbpx

NKF nr 498 – IV 2017

KONKURS KUCHARSKO-CUKIERNICZY
W Zespole Szkól Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie odbył się XVI Małopolski Konkurs Kucharsko-Cukierniczy przeznaczony dla uczniów szkół zawodowych o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Oprócz zawodników z Małopolski, wzięły w nim także udział grupy z Węgier, Czech i Słowacji. Uczestnicy przygotowywali potrawy i wyroby cukiernicze pod okiem instruktorów, a efekty oceniali mistrzowie cukiernictwa i kucharstwa. Było pysznie i efektownie!

MŁODZI FILMOWCY
W ramach projektu "Słoneczna Integracja" dzieci realizowały własne filmy o Nowej Hucie. W Kronice znalazły się fragmenty filmu nakręconego przez Szkołę Podstawową nr 80, której bohaterka, Oliwia, poszukuje obiecanej miłości, a także praca grupy Chłopcy z "Placu Broni" (SP. 86) o historii słynnego nowohuckiego czołgu.

STACJA WERSALIK
Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprosił dzieci i dorosłych na warsztatowe popołudnie "Stacja Wersalik". Atrakcji było mnóstwo – zabawy robotami, tworzenie ekotoreb, sadzenie roślin, nauka magicznych i żonglerskich sztuczek, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Wielką atrakcją dla wszystkich była możliwość zwiedzania wozów strażackich i policyjnych

realizacja: Krzysztof Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.