fbpx

NKF nr 514 – IX 2017

ZAJRZYJ DO HUTY 9!
Zajrzyj do Huty 2017 to już 9 edycja tego wydarzenia organizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz nowohuckie instytucje kultury, organizacje i stowarzyszenia. Przez dwa dni wszyscy próbowali pokazać dzielnicę na różne sposoby: muzealnie, spacerowo, muzycznie, filmowo i sportowo.

W tym roku impreza poświęcona była Jerzemu Ridanowi, zmarłemu w 1916r. nowohuckiemu reżyserowi i dokumentaliście. Można więc było zwiedzać dzielnicę podążając jego śladami – zaczynając od słynnego AKF -u, czyli Amatorskiego Klubu Filmowego. Uczestnicy gry miejskiej "Kamera. Akcja!" mogli też spróbować zabawić się w realizatorów Nowohuckiej Kroniki Filmowej.

Sportową odsłonę imprezy mogli wybrać biegacze. "Rozbiegane Zajrzyj do Huty" poprowadziło ich po wybranych subiektywnie, mniej znanych miejscach – z przystankiem w kultowej cukierni…

Wielbiciele bardziej i mniej odległej historii mogli zwiedzić Dworek Jana Matejki oraz wystawę "Paczka z Ameryki" w Muzeum PRL-u. Były też liczne warsztaty oraz koncert wywodzącego się z Nowej Huty zespołu "Chłopcy z Placu Broni".

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.