fbpx

NKF nr 528 – I 2018

POTAŃCÓWKA W ALEI RÓŻ
Przy okazji Świątecznego Kiermaszu w Alei Róż szkoła tańca "Jazz Like That" zaprosiła wszystkich na potańcówkę i warsztaty taneczne. "Nie trzeba nic umieć, my wam wszystko pokażemy" zachęcali organizatorzy. Z propozycji skorzystali starsi i młodsi. Pląsom towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu grupy "Swing Like That".

JAKIEGO MUZEUM POTRZBUJE NOWA HUTA
O tym, jak ma wyglądać muzeum w dawnym Kinie Światowid dyskutowało się od lat. Zmieniały się koncepcje i pomysły. Dziś wreszcie Muzeum PRL-u ma szansę stać się znaczącym ośrodkiem muzealno – edukacyjnym. I jeszcze raz spytano mieszkańców, co o tym sądzą. Czy według nich ponowne kojarzenie Nowej Huty z PRL-em jest dobre, czy może placówka powinna nosić nazwę "Muzeum Nowej Huty"?

KĘPA GRABSKA
Kępa Grabska była niegdyś osobną miejscowością. W 1972r. stała się częścią Nowej Huty. O życiu w miejscu, które od zawsze przedzielała Wisła, opowiada urodzony w 1938r. pan Michał Czyż. O tym, jak zimą do szkoły chodziło się po lodzie, a latem do kościoła płynęło łodziami. Nierzadko i pogrzeby trzeba było organizować z użyciem promu.

realizacja: Krzysztof Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.