fbpx

NKF nr 550 – IX 2018

TREBUNIE TUTKI
Relacja z 55 koncertu z cyklu "Nowa Huta. Dlaczego Nie?!". Tym razem na Plantach Bieńczyckich zagrały Trebunie Tutki. Widzowie mogli usłyszeć znane już piosenki zespołu (m.in. z płyty Duch gór"), a także utwory premierowe.

AMATOR
W ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida można było oglądać wystawę fotografii Janusza Zielanta. Jej tematem był boks. Autor ceni sobie bycie fotografem-amatorem, bo daje to komfort pracy "na luzie". Zdjęcie może wyjść lub nie. Lubi fotografować sport, bo jest to rodzaj "polowania" – na moment, ujęcie. Tu nikt nie pozuje, wszystko jest w ruchu.

[b]NIEPODLEGŁA NOWA HUTA[/b]
W 2016r. Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida zrealizował projekt "Korowód Nowohucki". Przypomniano wtedy postacie ważne dla terenów Nowej Huty. W tym roku, w związku z obchodami 100.lecia Odzyskania Niepodległości, do Korowodu dodano 12 postaci, związanych z terenami NH, które przysłużyły się sprawie wolności Polski w okresie zaborów i w XX w. Wśród nich znaleźli się m.in. Tadeusz Kościuszko, Wincenty Witos, Jan Gajoch czy Władysław Cieślewicz. Z okazji Dni Nowej Huty barwny korowód przemaszerował spod OKN na Plac Centralny.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.