fbpx

NKF nr 561 – XI 2018

MAŁGORZATA
Pani Małgorzata Jagiełło przez całe życie naprawia parasole. Przez wiele lat wraz z mężem prowadziła zakład na os. Szkolnym. Od 17 lat, od jego śmierci – robi to sama. Do jej pracowni co chwilę ktoś wpada, zagada, pozdrowi. Ludzie przynoszą zarówno nowe, uszkodzone parasole, jak i bardzo stare, które stanowią pamiątkę po rodzicach, dziadkach. Pani Małgorzata pochyla się nad każdym z nich, nawet tym nie nadającym się czasem do naprawy.

DRZEWO NOWEJ HUTY 2018
Zakończyła się II edycja konkursu "Drzewo Nowej Huty" organizowanego przez Fundację Fundusz Partnerstwa. Poszukiwano drzew, które są wyjątkowe i o których można opowiedzieć ciekawe historie. Zwyciężyła przepiękna topola biała, która ma ponad 100 lat i rośnie na os. Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wydaje się to podwójnie symboliczne. Autorką nadesłanego zdjęcia tego monumentalnego drzewa jest Beata Tomaszewska.

NOWA HUTA POMAGAMY
Nad Zalewem Nowohuckim odbyła się kolejna akcja z cyklu "Nowa Huta pomaga" organizowana przez Fundację "Pomaganie jest proste" we współpracy z grillem Manhattan. Tym razem zbierano pieniądze dla Agnieszki i Milenki, które walczą z ciężkimi chorobami. Uczestnicy mogli podziwiać pokaz Capoeiry, prezentacje koni i kucyków, a także występ zespołu tanecznego Kornel. Na licytację mieszkańcy Nowej Huty przynieśli własnoręcznie wykonane prace lub cenne dla siebie przedmioty.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.