fbpx

NKF nr 565 – XII 2018

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA
Już po raz 9. Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida zorganizował cykl warsztatów "Coraz bliżej Święta". Uczestnicy ozdabiali świąteczne pierniki, tworzyli ozdoby choinkowe i świąteczne stroiki. Największy entuzjazm wzbudziło kolorowanie drewnianych reniferów. Wszystkiemu towarzyszyła akcja "Podziel się pocztówką" skierowana do osób bezdomych.

WIGILIA W OŚ. CHAŁUPKI
Przez nowohuckie os. Chałupki przemaszerował kolorowy orszak kolędników. Pod figurką Matki Bożej Królowej Świata spotkał się z mieszkańcami osiedla, gdzie wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia wspólnie dekorując i zapalając światełka na choince. W Klubie Karino czekały wigilijne smakołyki, wspólne kolędowanie i jasełkowe występy najmłodszych.

OKOLICE NOWEJ HUTY
W Nowohuckim Centrum Kultury można było oglądać wystawę fotografii Adama Gryczyńskiego "Okolice Nowej Huty". Autor prezentuje zdjęcia z ostatnich dwóch lat, robione w różnych porach roku, pokazujące piękno krajobrazu – są pejzaże, pola uprawne oraz tereny, które niedługo zmienią swój charakter z uwagi na przygotowywanie inwestycji drogowych w ramach północno wschodniej obwodnicy Krakowa.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.