fbpx

JUBILEUSZ
Anna Kukawska – mieszkanka Nowej Huty – opowiada o pierwszych barach, restauracjach i kawiarniach w Nowej Hucie: "Barze Mogilskim", "Gigancie", "Krasnoludku", "Arkadii".
Wreszcie 22 lipca 1956 r. otwarto "Kawiarnię Stylową", która w tym roku obchodziła swoje 50-lecie. Materiał prezentuje fragmenty jubileuszowych obchodów: zaproszeni goście przy stolikach, głos zabierają kierowniczki Stanisława Olchowa i Leona Michałek, grają i śpiewają Jan Nosal i Piotr Piecko. Materiał uzupełniają archiwalne nagrania filmowe AKF Nowa Huta pokazujące Stylową z lat 60-tych i 70-tych.

DZIECIĘCE ZABAWY
Ujęcia filmowe wykonane przez dzieci i młodzież z trakcie zajęć "Lato w mieście" organizowanych w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida. Pokazują ich własne zabawy w Alei Róż.

MUZYCZNA GALA
Po raz drugi do Nowej Huty przyjechali uczestnicy corocznego Festiwalu Kiepurowskiego w Krynicy Zdroju. Występ w Alei Róż zorganizował Urząd Miasta Krakowa i fundacja Bogusława Kaczyńskiego "Orfeo". Wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej oraz Oleg Kulko – światowej sławy tenor Teatru Bolszoj i Metropolitan Opera.
Program prowadził Bogusław Kaczyński.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.