fbpx

NKF nr 603 – XI 2019

TERAZ URBANOWICZ
W Galerii Huta Sztuki Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, która prezentuje twórczość nowohuckich plastyków, od listopada można oglądać również prace Witolda Urbanowicza – zmarłego w 2013r. członka słynnej Grupy Pięciu, a potem Grupy Krakowskiej. Na wystawie można zobaczyć prace z lat 60. i 70. XX wieku, słynne obrazy z serii "Czarnych kwadratów", a także mniej znane dzieła z późniejszego okresu. W trakcie wernisażu o Witoldzie Urbanowiczu opowiadali kurator wystawy Barbara Solecka oraz syn artysty – Jakub Urbanowicz.

ŚPIEWAJCIE BOGU
Fragmenty teledysku "Śpiewajcie Bogu" zrealizowanego w jesiennej scenerii nowohuckich plenerów, który nagrali członkowie Chóru Gospel Senior. Chór powstał w 2014 roku. Grupa, aktualnie złożona z 50 seniorek i 8 seniorów, pod kierunkiem Lei Kjeldsen ćwiczy śpiewanie pieśni gospel po angielsku i po polsku. Autorką słów do piosenki "Śpiewajcie Bogu" jest członkini zespołu, Wiesława Porębska. Muzykę skomponowała Elżbieta Ekiert, a teledysk realizował Jan Orłowski.

PANI STASIA
Pani Stanisława Łobaza od 1952r. pracowała w Hucie im. Lenina. I to na Wielkich Piecach! Potem spełniła drugie marzenie – jeździła lokomotywą spalinową po kombinacie. Jak sama mówi, "kobiecina licha", ubrana w czapkę i spodnie "jak chłop", a tyle lat przepracowała! I czuła się doceniana jak nigdy później…

realizacja: Krzysztof Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.