fbpx

NKF nr 604 – XI 2019

BUNTOWNIKI
"Buntowniki" to projekt muzyczno-filmowy realizowany z okazji jubileuszu 70-lecia Nowej Huty. Historia Nowej Huty i jej mieszkańców została opowiedziana wybranymi tekstami Cypriana Kamila Norwida. Powstał teledysk i płyta. Organizatorem projektu był zespół ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Opowiada o nim Małgorzata Hajto.

O NOWEJ TO HUCIE…
Beata Sulikowska w latach 90.przeprowadziła się do Nowej Huty. Zafascynowało ją to miejsce i uwiecznia je na fotografiach – spacerując pomiędzy blokami, podglądając ludzi i miejsca. Jest członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Stanisława Gacka bardziej interesuje część industrialna dzielnicy. W MDK Fort 49 zaprezentowali wspólną wystawę fotografii "O Nowej to Hucie…"

FLAGA
Na os. Jagiellońskim Pogromcy Bazgrołów wraz z dziećmi postanowili zlikwidować szpecące blok napisy i rysunki i przykryć je namalowaną biało-czerwoną flagą. Z nadzieją, że ci, którzy niszczą polskie miasta będą mieli dla niej więcej respektu. O inicjatywie opowiada Dariusz Domański z Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.