fbpx

NKF nr 608 – XII 2019

W 2019 r. w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida zrealizowano projekt "Nowa Huta 70. Przestrzeń uwolniona". Jedną z jego części były rezydencje artystyczne. Troje artystów spotkało się z przestrzenią, z Nową Hutą, z ludźmi i stworzyło 3 odrębne, autorskie projekty artystyczne:

NOWA MIĘKKA HUTA
Autorką projektu jest Olga Śliwa, absolwentka Rzeźby na ASP w Krakowie. Projekt ten zrodził się, jak mówi – "z chęci odnalezienia trywialnych punktów życia, które wyłowione z szumu codzienności stają się subiektywną esencją dzielnicy". Bohaterami jej tkaninowych prac stały się? nowohuckie pieski.

70 NOWOHUCKICH WSPOMNIEŃ
Autorką projektu jest performerka i choreografka – Barbara Wysoczańska-Grochal. W trakcie finałowej prezentacji widzowie i uczestnicy wydarzenia wyruszyli w nietypową podróż po nowohuckich wspomnieniach uczestników – osób niewidomych i słabowidzących związanych z Nową Hutą oraz po przestrzeniach ARTzony.

DŹWIĘK MATERII
Aleksander Wnuk, multiperkusista i performer, zaproponował niezwykły koncert. Podczas występu nie wykorzystywał tradycyjnych instrumentów muzycznych, tylko przedmioty niekonwencjonalne, takie jak minerały, plastiki, papier, różnego rodzaju metale, w tym salowe sprężyny, metalowe beczki oraz pręty. Przedmioty te, złączone w jedną instalację stworzyły rodzaj multi – instrumentu.

realizacja: Krzysztof Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.