fbpx

NKF nr 619 – III 2020

NAVIGATOR FESTIVAL 2020
W Nowohuckim Centrum Kultury odbył się „Navigator Festival 2020”. Jest to wydarzenie dla ludzi, którzy kochają podróże i przygody. Festiwal gwarantuje potężną dawkę inspiracji, wiedzy i praktycznych informacji dla podróżników. Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. To właśnie dla nich została stworzona kreatywna podróż dookoła świata, czyli warsztaty wypełnione ciekawostkami, muzyką, zabawami i autentycznymi, egzotycznymi rekwizytami.

7. SPOTKANIE ORNITOLOGICZNE
Klub Złote Łabędzie jak co roku zorganizował czyszczenie budek lęgowych zawieszonych nad Zalewem Nowohuckim. W trakcie spotkania ornitologicznego Andrzej Chwierut opowiadał o ciekawostkach z życia ptaków. W budkach znaleziono 24 gniazda, w tym trzy szpaków i dwadzieścia jeden sikorek.

DLA IZABELI
Izabelka urodziła się z wadą w postaci przepukliny oponowo-mózgowej oraz małogłowia i wodogłowia. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na przeżycie. Dzięki walce rodziców i serdeczności ludzkiej Iza ma dziś 18 lat. Na co dzień wymaga opieki całodobowej, rehabilitacji oraz specjalnego sprzętu. Dlatego narodziła się myśl zorganizowania kiermaszu, na którym zostaną zebrane środki finansowe umożliwiające częściowe pokrycie kosztów związanych z leczeniem. Kiermasz, na którym można było kupić książki, zabawki, czy przedmioty rękodzieła, odbył się w siedzibie PAL na os. Na Skarpie 35.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Komentarze są wyłączone.