fbpx

NOCNY HAPPENING FILMOWY
Relacja z Nocnego Happeningu Filmowego "Magia Kina", który miał miejsce w kinie studyjnym "Sfinks" 13 X. Gościem specjalnym była Grażyna Torbicka.
W reportażu znajdują się: wypowiedź kierownika kina Anny Dąbrowskiej na temat happeningu, wypowiedź Grażyny Torbickiej o doborze repertuaru na tę noc oraz o tym, że oczarowało ją to kino, to miejsce i ta publiczność, fragment rozmowy publiczności z udziałem zaproszonych gości: Grażyny Torbickiej, Marii Malatyńskiej i Jerzego Armaty oraz fragmenty filmów "Kino Paradiso" Giuseppe Tornatore i "Historia Kina w Popielawach" w reż. Jana Jakuba Kolskiego

z cyklu "Twarze nowohuckiego sportu" – JERZY KOSTRO
Materiał poświęcony Jerzemu Kostro, byłemu szachiście KS Hutnik. Bohater udowadnia, że szachy to też jest sport, opowiada o swoich sukcesach (był dwukrotnie mistrzem Polski, dwukrotnie wicemistrzem, brał udział w olimpiadach szachowych), pokazuje też prezent, który otrzymał od Fidela Castro – pudełko na szachy w kształcie chaty kubańskiej.
Materiał ilustrowany jest fotografiami archiwalnymi.

90 LECIE JULIANA KAWALCA
"Ścieżki wśród ulic" i "Przepłyniesz rzekę" to książki autorstwa Juliana Kawalca związane z budową Nowej Huty i kombinatu. Julian Kawalec obchodził właśnie 90-lecie urodzin.
Autor czyta dla Kroniki fragmenty swojej powieści oraz opowiada o początkach Nowej Huty, o nadziejach ludzi, którzy przyjeżdżali tu w poszukiwaniu lepszego życia. Ich trudne i skomplikowane losy włożyły mu pióro do ręki. Materiał uzupełniony jest o archiwalne materiały filmowe z okresu budowy Nowej Huty. Widzimy też wręczenie Julianowi Kawalcowi medalu przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.