fbpx

EUROPA DA SIĘ LUBIĆ
Relacja z pobytu w Nowej Hucie gości z Holandii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Francji i Belgii, którzy brali udział w warsztatach "Razem i osobno" w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida. Gospodarzem było Partnerstwo Inicjatyw Nowohuckich, które prezentowało swoje osiągnięcia w ramach projektu "Nowa Huta – Nowa Szansa". Goście zwiedzali manufaktury integracyjne, obejrzeli występ grupy "Zgniatacze Dźwięków", obyli przejażdżkę zabytkowym tramwajem. W materiale wypowiadają się: Danuta Szymońska – lider projektu oraz jeden z gości warsztatów.

BUDOWA RUSZYŁA
Materiał poświęcony pomysłowi powstania i budowie w Nowej Hucie parku edukacyjnego – trzeciego po ogrodzie botanicznym i zoologicznym tematycznego parku Krakowa.
Tworzony w ramach projektu Equal "Ogród Doświadczeń" powstanie w Parku Lotników i będzie miejscem, w którym za pomocą różnych urządzeń będzie można poznać i przeżyć zjawiska fizyczne O idei powstania "Parku Edukacyjnego" opowiada Anna Krochmal.
Materiał zawiera ujęcia z uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Dyrektora Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida Danutę Szymońską.

JESIENNE GRANIE
W hali sportowej Hutnika 26 XI 06r. odbył się I Jesienny Turniej Halowy w Piłce Ręcznej. Wzięła w nim udział Reprezentacja Artystów Polskich. Materiał prezentuje fragmenty meczu, a wypowiadają się: Teresa Niziurska – organizator turnieju oraz aktor Piotr Zelt

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.