fbpx

JUREK W HUCIE
Felieton poświęcony Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Nowej Hucie. Wolontariusze opowiadają o hojności albo niechęci ludzi, widzimy występy młodzieżowych i dziecięcych grup na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, młodzież przygotowującą i sprzedającą kanapki ze smalcem lub dżemem oraz zrobione przez siebie ozdoby.
Na ulicach Nowej Huty 14 I 07 roku kwestowało na rzecz WOŚP 361 wolontariuszy. Zabrali 73531 zł.

SFINKS EXTREMALNIE
Relacja z Festiwalu Filmów Extremalnych, który odbył się w Kinie Studyjnym "Sfinks" w grudniu 2006r. O publiczności, która zjechała z całej Polski oraz o rosnącej popularności filmów o sportach extremalnych mówią Magdalena Otowska (organizatorka festiwalu) i Marcin Tomczyk (Studio Filmowe Manufaktura X). Materiał kończą fragmenty filmu "Playground"

SZUTOWSKA W SYLABIE
Materiał poświęcony Grupie Literackiej Sylaba, która od lat działa w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida. W Sylabie spotykają się ludzie w różnym wieku, różnych zawodów, którzy doskonalą swój warsztat. Animatorką spotkań jest poetka Elżbieta Zechenter – Spławińska, a opiekunem grupy Wiesława Wykurz. Do kamery wypowiadają się: Cezary Zalewski (pracownik naukowy UJ) i Łukasz Mańczyk (członek grupy). Materiał prezentuje też obszerne fragmenty z imprezy promującej tomik wierszy Kamy Szutowskiej "Wyciąg Krzesełkowy".

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.