fbpx

KRÓTKA HISTORIA O DWÓCH MIEJSCOWOŚCIACH, KTÓRE ŁĄCZY… TUNEL
Emerytowany kolejarz Kazimierz Pająk opowiada o Ruszczy, która kiedyś była odcięta od świata, ale gdy ruszyła budowa Nowej Huty, wybudowano tu stację kolejową. Dziś wszystko niszczeje: budynki, których własnością jest kolej, ale o nie nie dba, budynek dawnej szkoły, dwór Popielów. Tunel, który niegdyś przeprowadzono przez dawny nasyp kolejowy, do dziś nie jest oświetlony.
Materiał ilustrowany jest ujęciami niszczejących budynków, rozpadającego się dworu Popielów oraz słynnego tunelu.

KRONIKA NA WALENTYNKI
Wypowiedzi 3 dziewczyn, na temat miłości… istnieje czy nie istnieje?

SZUKAJĄC
Temat Bernadetty Słabońskiej z filmu „Dziewczyny z Nowej Huty” zrealizowany w ramach projektu „Feniks” Małopolskiego Instytutu Kultury. Za muzykę do niego Krzysztof Ridan otrzymał wyróżnienie na MFF „Inne Kino” SMOFI 2004.
Młodzi ludzie z kamerą obserwują ludzi w różnym wieku: przemierzających ulice, siedzących na ławkach, całujących się i przytulających.

MIŁOŚĆ
Fragment czarno – białego filmu zrealizowanego w 1973r. w AKF Nowa Huta, nagrodzonego pucharem Dzwon Oliwera – Glasgow 1973r.
Dziewczyna, która straciła nogi, opowiada o odrzuceniu przez rówieśników, o niemożności przyjaźni z żadnym chłopcem z powodu kalectwa, a wreszcie o poznaniu Zbyszka i pierwszym pocałunku, który był najpiękniejszym doznaniem jej życia.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.