fbpx

XIII DNI NORWIDOWSKIE
Relacja z fragmentu XIII Dni Norwidowskich, który miał miejsce w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dorota Segda czyta "Fortepian Chopina", a Dobrochna Krówka z Akademii Muzycznej w Krakowie gra Nokturn Des-dur nr 2 Fryderyka Chopina.
O czytaniu Norwida i o Dniach Norwidowskich mówią Urszula Perlińska i Wiesława Wykurz z Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida oraz Dorota Segda.

SZANSA DLA NOWEJ HUTY
Edward Nowak, autor projektu Nova Park, opowiada o swoim pomyśle na zagospodarowanie części terenów wokół kombinatu, które należą do Mittal Steel Poland. Na 1000 hektarach uzbrojonego terenu, który posiada znakomitą infrastrukturę, wytyczone drogi, kolej i gaz, mógłby powstać Nowohucki Park Przemysłowy – a w nim wielkie inwestycje związane z różnymi gałęziami gospodarki. O zaletach projektu mówi również prof. Stanisław Juchnowicz.

z cyklu: Szlakiem zabytków Nowej Huty – KOŚCIÓŁ ŚW. WINCENTEGO W PLESZOWIE
O historii kościoła św. Wincentego w Pleszewie opowiada Maciej Miezian:
to przykład rzadkiego w Krakowie klasycyzmu, jeden z najciekawszych zabytków tej epoki. Część wnętrza przeniesiona została z gotyckiego kościoła Wszystkich Świętych w Krakowie przez Juliana Kirchmayera – między innymi ołtarz z XVII wieku. Bywał tu Jan Matejko ? to on ufundował czerwony ornat.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.