fbpx

BURZYMY STARE, BUDUJEMY NOWE
Jacek Woliński, dyrektor krakowskiego oddziału Mittal Steel Poland, mówi o rozwoju kombinatu – burzone są nieczynne już instalacje produkcyjne, buduje się nowe. Powstanie tu między innymi najnowocześniejsza w Europie walcownia gorąca blach. Materiał filmowy prezentuje ujęcia ze współczesnego kombinatu – pokazuje fragmenty stare i zniszczone, będące w trakcie rozbiórki oraz te nowoczesne, właśnie budowane.

DESDEMONA
Na scenie "Pi" w podziemiach Łaźni Nowej powstał spektakl "Desdemona" oparty o sztukę Pauli Vogel – to debiut reżyserski Darii Woszek. Materiał filmowy prezentuje fragmenty spektaklu, który jest opowieścią o Otellu widzianym z perspektywy kobiet, o kobiecych mitach: matki-Polki, świętej dziwki i księżniczki oraz o tym, że kobiety same zamykają się w stereotypach.

DZIEŃ ZIEMI
Elżbieta Kłapa z Pracowni Animacji Ekologicznej mówi o realizowanym w sezonie 2006/2007 razem ze szkołami programie edukacyjnym "Frontem do Wisły", którego celem było wskazanie problemów oraz podkreślenie roli tej rzeki. Młodzież przez rok przygotowywała się do XIV Turnieju Wiedzy o Środowisku. W jego trakcie dzieci prezentowały własne projekty związane z Wisłą. Felieton pokazuje też XV Spotkanie Młodych Ekologów w krużgankach Kościoła Franciszkanów, które tradycyjnie stanowi podsumowanie całorocznej pracy młodzieży krakowskich szkół.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.