fbpx

NOGA LENINA
Jerzy Aleksander Karnasiewicz – fotografik, który z pasją fotografuje również Nową Hutę – opowiada historię jednego zdjęcia. Jest bowiem autorem jedynej na świecie opublikowanej fotografii, przedstawiającej uszkodzony pomnik Lenina po próbie jego wysadzenia w 1979r. Uniemożliwiono wówczas fotografowanie pomnika, wszystkie przejścia między blokami były obstawione przez funkcjonariuszy. Jemu udało się przenieść aparat w torbie z mlekiem i jajkami, gdy udawał mieszkańca jednego z domów.

W TELEWIZJI POKAZALI
Fragment programu TVP3 Kraków. W dyskusji, która odbyła się w restauracji "Stylowa" wzięli udział: Maciej Twaróg, Jerzy Fedorowicz, Jan L.Franczyk, Leszek Sibila i Tomasz Schimscheiner. Rozmawiano o pomysłach na Nową Hutę – czy to ma być Socland, mekka niezależnych artystów czy po prostu osiedle mieszkaniowe.

PANI HALINA
Relacja z nadania nowej ulicy w Grębałowie imienia Haliny Cieślińskiej – Brzeskiej, znakomitej malarki, projektantki witraży, pisarki i działaczki społecznej, która założyła Krakowskie Koła Przyjaciół Sztuk Wszelkich. Organizatorem uroczystości był Franciszek Nowak, a przecięcia wstęgi dokonali ks. prałat Jan Bielański i córka malarki, Maria Brzeska.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.