fbpx

ŻUŻEL POWRACA
Żużel w Nowej Hucie ma swoją tradycję. Materiał filmowy rozpoczynają ujęcia archiwalnych fotografii z dawnych imprez oraz fragmenty współcześnie organizowanych zawodów. Do kamery wypowiadają się Mateusz Staniec – kierownik sekcji żużlowej K.S.Wanda oraz Zdzisław Otręba – wicedyrektor Klubu Sportowego "Wanda". Podkreślają że po dwóch latach przerwy speedway powrócił do Nowej Huty – na razie w formie pikników żużlowych, ale wkrótce mają się tu odbywać mecze ligowe i powstać autonomiczna sekcja.

BARTŁOMIEJ OCHRONIONY
Kosciół Św. Bartłomieja w Nowej Hucie stał się jednym z kilkunastu obiektów z całego kraju objętych programem "Tarcza". Jego celem jest ochrona zabytkowych drewnianych kościółków, które są szczególnie narażone na żywioł, jakim jest ogień.
O projekcie finansowanym m.in. z funduszy europejskich opowiada ks. mgr Tomasz Grzesiak – koordynator programu, a materiał filmowy pokazuje niezwykłe widowisko, jakim była prezentacja systemu chroniącego kościół – spływające wzdłuż ścian kaskady wody.

WALCOWNIA NA GORĄCO
27 lipca 2007 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej walcowni gorącej blach w Mittal Steel Poland w Krakowie. Gościem honorowym był Lech Wałęsa, a uroczystości towarzyszyło wykonanie kantaty Piotra Rubika.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.